O MNIE

O MNIE

Witam na stronie gabinetu ORLIMED Rehabilitacja

Jestem absolwentem studiów magisterskich, kierunek fizjoterapia, poznańskiego AWF-u. Studia ukończyłem w 2009 roku. Doświadczenie zawodowe zacząłem zdobywać tuż po otrzymaniu dyplomu magistra fizjoterapii.  Warsztat pracy stałe wzbogacam na licznych dodatkowych szkoleniach podyplomowych, konferencjach i sympozjach. Na liście ukończonych szkoleń znajduje się m. in. 7-modułowe szkolenie Medycyny Ortopedycznej wg. Jamesa Cyriax’a, dające tytuł Międzynarodowego Terapeuty OM Cyriax (egzamin prowadził Johannes Vorselaars) oraz 1 i 2 poziom szkolenia Fascial Manipulation® Stecco.

W 2020 roku ukończyłem 4-letnie podyplomowe studia medycyny osteopatycznej w Akademii Osteopatii.

Praktykę prywatną prowadzę od 2011 roku.

Na pierwszą wizytę Pacjent powinien przyjść odpowiednio przygotowany:

  • komplet badań dodatkowych, jeśli takie posiada,
  • jeśli możliwe nie powinien w dniu wizyty stosować leków przeciwbólowych (szczególnie w przypadku problemów z kręgosłupem), gdyż zaburza to wynik badania
  • lekki wygodny strój sportowy
  • wizyta trwa około 45 minut

Każda terapia jest dostosowana indywidualnie dla każdego pacjenta w oparciu o dokładny wywiad i badanie. Zachęcam do przypomnienia sobie historii dolegliwości, także tych, które niekoniecznie są związane z aktualnymi (np. przewlekły katar, przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, problemu z układem pokarmowym, bolesne miesiączki, nie wysypianie się, etc.). Diagnostyka i terapia wykonana jest w oparciu o metody respektowane na całym świecie. W przypadku stwierdzenia patologii wykraczającej poza kompetencje fizjoterapeuty, Pacjent otrzyma instrukcję postępowania (np. konsultacja lekarska).